Ужгородка

Новини Закарпаття

Все під контролем: сучасна лабораторія дозволить фермерам та селянам покращити якість молока

Сьогодні в Умані відкрилася незалежна лабораторія з визначення якості молока, співфінансована Асоціацією виробників молока (АВМ) та проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Вже на першому етапі послугами лабораторії зможуть скористатися ферми-члени АВМ та понад 4000 приватних домогосподарств у Черкаській, Київській, Кіровоградській, Вінницькій та Херсонській областях.

Планується, що надалі буде створено мережу пунктів відбору молока і лабораторія зможе обслуговувати майже всі молочні ферми України. Це дозволить забезпечуючи їх роботу з селекції тварин, зростання рентабельності і конкурентоздатності, збільшити частку якісної молочної сировини на ринку України та сприятиме експорту вітчизняної молочної продукції.

Регулярний і систематичний аналіз фізико-хімічних показників молока дозволить господарствам відслідковувати якість продукції від кожної корови та вчасно виявляти й оперативно коригувати помилки у годівлі, протоколах доїння та ветеринарного супроводу. Фермери та селяни зможуть вчасно виявляти загрозу розвитку маститу у корів, а також точно визначати його збудників у кожному конкретному випадку, а отже – заощаджувати шляхом правильного вибору лікування. Завдяки лабораторним аналізам виробники сировини підвищать якість молока та отримуватимуть кращу закупівельну ціну на свою сировину. Незалежна лабораторія стане референтною основою для підтвердження якості молока-сировини, базою для розрахунків та арбітражу між виробниками і переробними заводами.

Наступним кроком у співпраці Асоціації виробників молока (АВМ) та проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка аграрного і сільського розвитку» є проведення навчання серед фермерських господарств із впровадження міжнародних стандартів якості та безпечності HACCP/ Global G.A.P. Фермери дізнаються про новітні технології, що застосовуються у світовій практиці. Як очікується, вчасне реагування на зміни якісних параметрів молока допоможе господарствам збільшити частку сировини, що відповідає міжнародним стандартам якості, щонайменше на 50%.

В усьому світі показники якості молока кожної окремої корови є основою для організації продуманої селекційної генетичної роботи. У результаті господарства отримуватимуть ремонтний молодняк із покращеними продуктивними і племінними характеристиками, зможуть підняти рентабельність молочного бізнесу не тільки за рахунок збільшення загального валу та якості молока, але й завдяки реалізації додаткового резерву прибутковості – продажу реммолодняку.

Загалом, широке та правильне використання виробниками молока сучасної незалежної лабораторії безперечно сприятиме конкурентоздатності вітчизняної молочної галузі як усередині країни, так і надасть можливість експорту молочної продукції українських виробників.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору