Від Кравчука до Зеленського: НАШ пригадав, як змінювалась влада незалежної України

НАШа Ярослава Маслова пригадала, як змінювалась влада України за часів незалежності.

Перші вибори президента України відбулися одночасно з референдумом “Про незалежність”. У 1991 році із результатом понад 61% голосів перемогу отримав Леонід Кравчук. За два дні після інавгурації він поставив свій підпис під Біловезькою угодою “Про ліквідацію СРСР та створення співдружності незалежних держав”.

“Віднині наше майбутнє та доля залежить від нас самих. Ми маємо побудувати нову державу”, – заявив тоді Кравчук.

У 1994 році на дострокових виборах Леонід Кравчук у другому турі поступився своєму прем’єр-міністру Леоніду Кучмі. Понад 52% українців віддали за нього свої голоси.

14 листопада 1999 року понад 56% людей вдруге обрали Кучму на посаду глави держави.

У 2004 році Україна обрала нового президента – Віктора Ющенка, який у другому турі виборів отримав понад 52% голосів. Він став першим главою української держави, який прийшов до влади внаслідок масових протестів більш відомих як “помаранчева революція”. Мітингувальники виступали проти фальсифікації на користь головного суперника Ющенка – Віктора Януковича. 

“З кожним днем стежки до Києва ріднішають, до нас йдуть із сходу, із заходу, півночі та півдня. Ми всі – українці, нам треба спілкуватись”, – заявляв Ющенко.

На президентських виборах 2010 року в Україні перемагає Віктор Янукович із результатом майже 49% голосів. Януковичу не вистачило кількох днів, аби керувати країною повних чотири роки. У лютому 2014 внаслідок протестів на Майдані йому довелося залишити територію України. 

“Я категорично проти того, щоб політики ініціювали революційні процеси. У нас є Конституція та закони”, – коментував Янукович ситуацію в країні.

У 2014 році в один тур вибори президента України виграє Петро Порошенко. Він отримав майже 55% голосів та став другим главою держави, який прийшов до влади на тлі протестів. Також він запам’ятався обіцянкою швидко завершити конфлікт на Донбасі. 

“АТО не може і не буде тривати 2-3 місяці. Вона буде тривати години. Солдат України більше не буде голий, босий та голодний”, – обіцяв Порошенко.

У 2019 році чинний президент України Володимир Зеленський зайняв свою посаду із 73% довіри. Перше, що зробив Зеленський на посту президента – це розпустив Верховну Раду України 8 скликання.

Детальніше у відео: 

Як раніше повідомляв НАШ, нардеп Галина Янченко розповіла, чому на концерт до Дня Незалежності запросили не всіх політиків.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *