Нові правила в школах і зростання мінімалки: які зміни чекають українців з 1 вересня

В Україні з 1 вересня нова мінімальна зарплата. Тепер вона становитиме 5000 грн на місяць. Відповідний закон Верховна Рада ухвалила наприкінці серпня. Його вже підписав президент Володимир Зеленський. До цього мінімальна зарплата становила 4723 грн. 

На українські школи з російською мовою навчання з 1 вересня також чекають зміни. Такі школи повинні перейти на українську мову. Зокрема, на державну переведуть викладання у 5-11 класах. У початкових класах діти за потреби зможуть вчитися іншими мовами за обов’язковим вивченням української. Повністю завершити перехід планують до 2023 року. 

Також новий навчальний рік розпочнеться цього року за новими правилами. Вперше школи почнуть працювати за законом про повну загальну середню освіту, який ВР ухвалила ще в січні. 

Закон встановлює ліміти на кількість учнів у класах від 5 до 30. Також учні матимуть право частково обирати, які саме предмети вивчати. Крім того, школи отримають більше фінансової свободи, а керівництво зможе обіймати свої посади не більше двох термінів по 6 років поспіль. 

З осені запроваджують нові правила в’їзду до Білорусі. Якщо раніше до цієї країни можна було їздити за внутрішнім українським паспортом, то з вересня такі поїздки стануть можливими лише з закордонним. 

Державна прикордонна служба пояснює, що таким чином паспортний контроль буде проходити швидше, а поновити загублений закордонний паспорт в іншій країні набагато простіше, аніж внутрішній. 

З 1 вересня в Україні посилиться контроль з офіційним оформленням співробітників, так обіцяє Пенсійний фонд. Будуть активно проводитись перевірки, аби виявити неоформлених працівників. 

Відповідальність за такі порушення, залежно від серйозності, може бути фінансовою, адміністративною та кримінальною. Стягнення може сягати від 8,5 до понад 140 тисяч грн. У разі кримінальної відповідальності разом зі штрафом можуть присудити виправні роботи до двох років, або арешт до 6 місяців. 

Також з 1 вересня в Україні замість бейбі-боксів видаватимуться гроші. Батьки зможуть отримати 5000 грн. Пакунки малюка можна було отримати в пологовому будинку або в територіальних управліннях фонду соцзахисту. 

Для отримання грошової компенсації необхідно відкрити рахунок у “ПриватБанку” й подати до управління соцзахисту пакет необхідних документів.

Як НАШ повідомляв раніше, в Україні від 31 серпня набрало чинності оновлення карантинних зон. У “червону” зону потрапило 10 міст і 11 районів.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *