В Австралії почали випробування вакцини від Covid-19 на людях

У столиці Австралії, Канберрі, почалися клінічні випробування вакцини проти коронавірусу Covid-19, яку розробила американська компанія. Про це в понеділок, 31 серпня, повідомляє дослідницький центр ParatusClinical.

Зазначається, що 80 добровольців отримають препарат, і ще стільки ж – плацебо. Всього в масштабних клінічних випробуваннях, які проходять одночасно в Австралії і США, візьмуть участь 1,5 тис. добровольців, по 750 чоловік в кожній з країн.

Перші учасники тестування – співробітники вузів і студенти з Канберри.

“Пілотна група отримали вакцину – це добровольці з Канберри, місто було обрано, оскільки в регіоні вже майже два місяці не було виявлено жодного випадку зараження коронавірусом. З моменту прийому препарату ними пройшло не так багато часу, але поки ми не бачимо ніяких побічних ефектів”, – повідомляють у дослідницькому центрі.

В організації зазначають, що сам препарат ще “рано вважати робочим, а на першому етапі випробувань лікарі матимуть змогу переконатися в тому, що він безпечний”.

“Тестована вакцина складається з двох частин, одна з яких – невеликий фрагмент генетичного матеріалу вірусу. Так що при щепленні організм одержує не сам вірус, а його слід, що дозволяє розпізнати джерело небезпеки і вибудувати імунну відповідь. Друга частина вакцини – препарат, що допомагає цю відповідь посилити”, – йдеться в повідомленні.

На даний момент препарат отримали 49 добровольців, а решта проходять підсумкове медичне обстеження перед участю в експерименті. Після першої вакцинації через шість місяців їх чекає повторна, а після вони будуть регулярно здавати аналізи, щоб лікарі могли відстежити формування імунітету до коронавірусу і оцінити його стійкість. Проміжні результати досліджень очікуються до кінця року.

Як раніше повідомляв НАШ, Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до масового виробництва вакцини від Covid-19.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *