Консервативне лікування протрузій у сучасних клініках: наскільки ефективно?

Протрузії міжхребцевих дисків — розповсюджене захворювання хребта. Воно діагностується майже у половини населення, старшого 30 років. І хоча сама по собі протрузія рідко викликає біль і серйозні проблеми, варто якомога раніше розпочати її лікування. Без правильної та своєчасної терапії хвороба призводить до виникнення грижі.

Чим відрізняється протрузія від грижі та чи можливе її ефективне лікування консервативними (безопераційними) методами, розповіли досвідчені лікарі Інституту вертебрології та реабілітації. 

Зміст

  • 1Протрузія — це початкова стадія грижі чи ні?
  • 2Симптоми протрузії
  • 3Як лікувати протрузії?

Протрузія — це початкова стадія грижі чи ні?

Термін “протрузія” не новий, але багато людей не знають, чим відрізняється ця патологія від грижі. Зазвичай будь-яке випинання міжхребцевого диска називають грижею. Різниця досить суттєва: при протрузіях не розривається фіброзне кільце. Тому лікувати їх набагато легше. Як правило, це методи без операції, які при комплексному використанні дуже швидко дають позитивний результат.

Симптоми протрузії

Випинання пульпозного ядра в бік спинномозкового каналу називається дорзальною протрузією. Саме такі патології найчастіше викликають сильний різкий біль у результаті здавлення нервових корінців. Біль залежить від локалізації. Так, протрузії бувають у шийному, грудному та поперековому відділі хребта. 

В цих областях можуть боліти зв’язки, м’язи, суглоби. В шийному відділі болі часто переходять на плечі, віддають у руки, супроводжуються мігренями та порушенням артеріального тиску. При протрузії в грудному відділі біль може віддавати в міжреберну зону, викликати неприємні поколювання. Поперекова протрузія диска l4-l5 часто супроводжується слабкістю в ногах. А протрузія диска l5-s1 спричинює поколювання в стопах. 

Як лікувати протрузії?

Лікування протрузії в клініках IVR консервативне, спрямоване на зменшення набряку, усунення больового синдрому та повернення людини до повноцінного життя й фізичної активності. Терапія розпочинається з повного обстеження пацієнта та виявлення причини. Дуже важливо встановити тип (дифузна чи циркулярна) та локалізацію протрузії. Далі призначається комплексна програма, основою якої є спеціальна фізкультура. 

Тривалість лікування у кожної людини індивідуальна. Але, як правило, це 5–10 сеансів. В перші дні знімаються набряк, напруження м’язів та больовий синдром. Вже після першого сеансу пацієнти відчувають полегшення. Вилікувати протрузію без операції можна в одній із філій клініки ІВР в Україні: Київ, Львів, Івано-Франківськ.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *