Нові технології і навчання онлайн: що потрібно для мотивації студентів залишитися на навчання в Україні

Глава громадської ради при МОН України Микита Андрєєв в ефірі на телеканалі НАШ заявив, що Україні повинна за допомогою карантину зруйнувати тренд виїзду українських студентів на навчання за кордон. 

Україна потерпає від великої кількості відтоку студентів на навчання до інших країн. Останні дослідження з цього приводу датуються 2017 роком. В аналітичному центрі підрахували, що кількість українських студентів у Європейському союзі досягла 70 000. Тільки у Польщі їх понад 30 000, що складає 55% усіх закордонних студентів з України. 

Окрім Польщі, найчастіше українські абітурієнти вирушають навчатися до Росії, Німеччини, Канади, Чехії, Італії, США, Іспанії, Австрії, Франції та Словаччини. 

“Очевидно, що в європейських вишах освіта більш якісна, ніж в Україні. Тому студенти, прагнучи кращої освіти в першу чергу, їдуть туди. Другим фактором виступає якість життя, бажання залишитись після навчання”, – пояснив він. 

За словами Микити, карантинні заходи, які наразі вирують усім світом, знижують динаміку переїзду українських студентів до інших країн. 

“Україна повинна скористатися цим моментом, щоб запропонувати їм якісну освіту в Україні, щоб зупинити цей тренд. Я дивлюсь, як навчальний рік починається. Будь-які заклади освіти не забезпечені належним чином тими ж самими санітайзерами та масками. Це здається такою дрібницею для бюджету, але й цього не можемо зробити, тому поки що не скористалися”, – зазначив Андрєєв. 

Також Микита Андрєєв розповів, що потрібно задля мотивації українців залишатися на навчання в Україні. 

“Нам потрібно знайти нові технології, як навчати дітей в умовах онлайн. Ми повинні дати можливість вчителям пройти навчання, як користуватися онлайн-інструментами навчання, які методики робити”, – підкреслив він. 

Як НАШ повідомляв раніше, мати першокурсника Олена Кузьменко розповіла подробиці вступу у заклад вищої освіти в період карантину.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *