Навального отруїли “Новачком”: що пишуть іноземні ЗМІ і хто причетний до його отруєння

Російський опозиціонер Олексій Навальний вже другий тиждень перебуває в комі. Нещодавно німецькі лікарі знайшли в його організмі сліди отрути з групи “Новачок”. НАША Ольга Веремій розповіла всі подробиці отруєння політика.

The Guardian пише, що є отрута, яку можна придбати в магазинах, але не “Новачок”. Її розробляли у таємних Радянських лабораторіях, і це прерогатива однієї держави. Докази ведуть до дверей президента Росії Володимира Путіна. 

Одне з французьких видань вважає, що “Новачок” наче фірмовий підпис російського президента. 

Дисидентів, шпигунів та противників режиму в Росії труять. Практика звичайна, Кремль наляканий протестами в Білорусі та Хабаровську, тому вирішив усунути проблему. Така версія вже від The New York Times. 

Найвідоміші світові видання присвятили перші шпальти заяві німецької влади – Навального отруїли “Новачком”. За запитом клініки, де лікують опозиціонера, токсикологічний аналіз провела військова лабораторія Бундесверу. 

“Навальний став жертвою злочину, хтось намагався змусити його замовчати”, – заявила Ангела Меркель. Канцлер Чекає відповіді від Росії, а в Бундестазі паралельно закликають ввести санкції. В Білому домі погрожують персональними фінансовими обмеженнями. Генсек НАТО засуджує застосування бойової речовини, і, схоже, назріває серйозний скандал. 

Офіційна Москва продовжує стояти на своєму. МЗС називає заяву “Шаріте” інформаційною кампанією проти Росії. Мовляв, в хід пішла мегафонна дипломатія. Натомість відправити Генпрокуратурі документи, які підтверджують факти отруєння, досі не змогли. 

ТАСС з посиланням на джерела у правоохоронних органах повідомляє, що діагноз, який поставили Олексію російські лікарі – порушення обміну речовин та супутній панкреатит. В крові не було ніякого “Новачка”, але був кофеїн та алкоголь. 

Та чи був насправді “Новачок”? Розробник отрути Леонід Рінк впевнений, що це виключено. Мовляв, Навальний давно б помер, наводячи декілька аргументів. Найперше – речовина вкрай токсична. Також дивним здається те, що, знаючи про токсин, Навального випустили до Берліну як живий доказ. 

Однак ситуація настільки заплутана, що колега Рінка по розробці “Новачка” Віл Мірзоян звинувачує його у відвертій брехні. А на питання, чому не виявили токсин в крові, відповідає: “Просто не шукали”. 

Очевидно одне – ситуація загострюється і важливо, які матиме наслідки. Раніше німецька влада заявила, що потрібно розділяти справу Олексія та Північний потік 2. І тут у щирий інтерес Меркель можна повірити. Так само, як і в інтерес США, де посилили тиск на компанії, які займаються будівництвом газопроводу. 

Однак ще один важливий напрямок – Білорусь. Кремль відверто підтримує президента Білорусі Олександра Лукашенко, чого, очевидно, не хотіли на Заході. Олександр Григорович вписався в історію і під час зустрічі з прем’єр-міністром Росії Михайлом Мішустіним заявив, що німецька сторона сфальсифікувала справу Навального. 

Як НАШ повідомляв раніше, російський опозиціонер Олексій Навальний продовжує перебувати в стабільно важкому стані, загрози його життю немає.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *