Мовний закон порушує права людей – Бойко

Співголова політичної партії “ОПЗЖ” Юрій Бойко в ефірі на телеканалі НАШ, відповідаючи на питання нашого глядача, заявив, що мовний закон порушує права людей.

За словами нашого телеглядача, його дуже турбує Закон України, який зобов’язує всі школи, в тому числі й нацменшин, після 2023 року в обов’язковому порядку перейти на українську мову.

“Попередня влада прийняла Закон в першому читанні про обов’язкову середню освіту, в якому був такий пункт, що російськомовні школи після п’ятого класу повинні 80% часу навчатись державною мовою. Практично, це заборона російської мови”, – наголосив політик. 

За його словами, мови Євросоюзу, до яких належать угорська та румунська, – складає 50% навчального процесу. 

“Сталася дискримінація російськомовного населення. Я про це казав з трибуни, і ми пішли до суду по тому, що цей закон порушує конституційні права людей, тому він повинен бути скасований. Також у другому читанні він був прийнятий сьогоднішньою владою, хоча вони, ідучи на вибори, обіцяли забезпечити права всіх людей національних меншин, але розмовляти й вчитися тою мовою, до якої вони звикли. Порушили цю обіцянку та обдурили людей”, – підкреслив нардеп. 

Як НАШ повідомляв раніше, політолог Андрій Єрмолаєв прокоментував заяву секретаря РНБО Олексія Данілова про те, що російська мова не може бути другою державною в Україні.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *