Delfi – сповідь простого танкера з Одеси. Відео

Мабуть в цій країні не залишилося людей, які про мене ще не чули. Я – “Делфі”, втомлена і безпорадна. Я та, хто за 10 місяців перетворилася з потужного і незламного бункерувальника, у пам’ятку архітектури на воді.

Я танкер з якого хтось глузує, хтось заздрить моєму терпінню, а комусь мене просто шкода. Мені 46. Народилася я в Болгарії, віддано служу на морі з 1977-го.

Волею долі нині я в Одесі, мене принесло сюди штормом торік, 22 листопада. Капітана і двої моїх моряків евакуювали. Але підняти мене напівзатоплену і вже таку втомлену стало справжньою проблемою.

Мій власник, британець за походження, знайшов підрядника і той взявся до роботи. Але згодом в адміністрації морських портів заявили: “Він не вкладається в терміни”.

Новий виконавець робіт обіцяв підняти мене протягом двох місяців. В Міністерстві інфраструктури назвали приблизну вартість операції від 200 до 400 тисяч доларів. Там були дуже занепокоєні моєю подальшою долею і всі ці 10 місяців я чула наступне: “Спокій, тільки спокій”.

“Заходи виконуються для безпечного подальшого переміщення судна на визначену ділянку. Безпека – пріоритет №1. Підрядник працює згідно з графіком, враховуючи корегування на погодні умови. Зберігаємо спокій та чекаємо фінальних результатів. Вже скоро”, – написав тоді голова Мінінфраструктури Владислав Криклій.

Далеке не всім я була до вподоби і скажу вам чесно, на це є вагомі причини. “Танкер-забруднювач” – так охрестили мене деякі одесити. Лабораторні дослідження знов показали перевищення у воді значень допустимих концентрацій нафтопродуктів. Екологи ж тільки но й встигали, що підраховувати збитки.

А поки ця історія здавалася нескінченна, 10 місяців потому мене таки прибрали з одеського пляжу. Мене відбуксирували у море, тут якийсь час досліджуватимуть, а потім моїм новим домом стане порт “Чорноморський”.

Криклій написав: “Delfi покинув пляж Дельфін. Сумувати не будемо”.

Чи сумно мені? Так. Сумно через байдужість, безпорадність та безвідповідальність, але не мою, а всіх моїх численних рятувальників.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *