Вдягли мішок на голову і заштовхали в автобус: як Лукашенко бореться з опозицією в Білорусі

Лауреатка Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич остання з команди альтернативних сил в Білорусі, хто не поїхав за кордон і поки не за ґратами. 

Деталі дізнавалася НАШа Ольга Веремій. 

Відома письменниця запрошує додому пресу, але за поріг не пускає, мовляв, попередили, що на неї чатують з самого ранку так звані “тихарі”. 

Алексієвич коментує майбутню поїздку Лукашенко до Кремля. Каже, Бацька може довести до тої самої української пісні “Ніколи ми не будемо братами”. 

“Звичайно, Росія може втратити Білорусь. Вона може отримати території, але вона ніколи не отримає народ. Вона втратить своїх братів. Ми завжди вважали росіян нашими братами”, – сказала вона. 

Марія Колеснікова – та сама з трійки жінок – головних опозиціонерок, яка показувала знак любові (серце), знайшлася у СІЗО в Мінську. Адвокат каже, що в Марії все добре, в камері шестеро сусідів. За день до видворення за кордон їй погрожували фізичною розправою, мовляв, якщо та добровільно не покине територію Білорусі, потрапить у в’язницю на четверть століття. 

“Мені вдягнули на голову мішок, затовкли у мікроавтобус і вивезли на білорусько-український кордон (п.п. Олександрівка), де з застосуванням сили проти моєї волі намагалися відворити мене з Республіки Білорусь. Після того, як я розірвала свій паспорт, виключив таким чином в’їзд на територію України, мене знову посадили до мікроавтобуса та доставили у Мозирський митний отряд”, – написала Колеснікова. 

За словами Лукашенко, все було зовсім по-іншому. Марія та її чи то друзі, чи то родичі хотіли втекти в Україну. Потім ті ж чи то друзі, чи то водії викинули Марію із машини, самі ж перетнули українсько-білоруський кордон, і тепер президент Білорусі вимагає їх повернути на Батьківщину. 

За дві години розмови Олександра Григоровича з російськими журналістами, він не сказав сенсаційних речей, проте вкотре повторив тезу про можливу зміну Конституції. 

Також російським медійникам Лукашенко розповів, що протестами керують Telegram-канали. Мовляв, попередив навіть старшого брата президента Росії Володимира Путіна, що їм не можна протистояти, “тому ви у Росії не розслабляйтесь”. Додав, що сам нічого не боїться, а вийшов з автоматом, щоб показати – президент та його родина на місці. 

Як НАШ повідомляв раніше, білоруські опозиціонери Іван Кравцов та Антон Родненков вийшли на зв’язок, наразі вони знаходяться Києві.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *