Київ в “помаранчевій” зоні карантину: що зміниться

У Києві з понеділка, 14 вересня, почала діяти “помаранчева” зона епідеміологічно небезпеки. Раніше столиця знаходилася у “жовтій”.

У місті будуть діяти наступні обмеження:

  • не працюватимуть хостели, санаторії, табори;
  • у громадський транспорт пускатимуть лише на 50% сидячих місць;
  • в університетах дозволять навчання групами лише до 20 людей;
  • заборонять роботу спортзалів (крім закладів, які можуть забезпечити не більше ніж 1 людини на 10 м²).
  • тимчасове обмеження на проведення планових госпіталізацій (винятком буде меддопомога вагітним, новонародженим, пацієнтам з онкозахворюваннями, паліативним хворим та випадкам, коли є ризик для життя пацієнта);
  • проведення масових (культурних, спортивних, соціальний, релігійних) заходів за участі до 220 людей з врахуванням 1 людина на 10 м².

Варто також нагадати, що до “червоної” зони входять: Івано-Франківськ, Тернопіль та Чернівці. Там забороняється робота громадського транспорту; відвідування шкіл, університетів; діяльності ТРЦ, кафе і ресторанів.

У “помаранчеву” зону увійшли: Київ, Вінниця, Харків, Суми, Хмельницький, Ужгород і Львів. Забороняється: робота хостелів, турбаз і т.п. (крім готелів); розважальних закладів, ресторанів в нічний час; планових госпіталізацій в лікарні; спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури; прийняття нових змін до дитячих таборів; обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 кв. м і не більше 100 осіб.

У “жовтій” зоні забороняється відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, які надають “кризові” послуги.

У “зеленій” – залишається наявність маски або респіратора під час перебування в приміщенні; дотримання дистанції під час проведення масових заходів (1 людина на 5 кв. м); дотримання дистанції під час проведення заходів в установах культури (заповненість 50% місць); перевезення людей в громадському транспорті в межах кількості сидячих місць. Ці обмеження діють і в інших зонах.

Такі епідемічні рівні встановлюються на 14 днів.

Як повідомляв НАШ раніше, в ОП розповіли деталі нового обміну полоненими у форматі “100 на 100”.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *