Новинський: Заклик до проведення нових виборів в Білорусі – це заполітизований і необдуманий крок ВР

Заклик до проведення нових виборів президента в Республіці Білорусь є заполітизованим і необдуманим кроком Верховної Ради, який може поставити під загрозу і відносини України з Білоруссю і роботу ТКГ в Мінську.

Про це заявив народний депутат від “Опозиційного блоку” Вадим Новинський.

“Заклик до проведення нових виборів президента в Республіці Білорусь – це заполітизований і необдуманий крок Верховної Ради, який може поставити під загрозу і відносини України з цією сусідньою державою і, зокрема, роботу Тристоронньої контактної групи в Мінську, зруйнувавши майданчик для діалогу. Тому сьогодні я голосував проти відповідного Проекту Постанови в парламенті”, – сказав політик.

За його словами, пріоритетом української зовнішньої політики мають бути виключно інтереси України, а не третіх сторін, проте вони складаються в збереженні і розвитку добросусідських відносин з Республікою Білорусь.

“Білорусь і її президент Олександр Лукашенко завжди вели себе виключно коректно і доброзичливо по відношенню до України, не визнавши анексію Криму і надавши майданчик для переговорів з мирного врегулювання ситуації на Донбасі”, – додав нардеп.

Крім цього, народний депутат зазначив, що жодне міжнародне зобов’язання України не ставить за обов’язок державі висловлювати свою оцінку демократичності виборів, проведених в іншій державі, в той же час зобов’язання поважати волевиявлення білоруського народу Україна на себе взяла.

“У даній ситуації оптимальним рішенням було б утриматися від будь-яких втручань у внутрішні справи Білорусі. Я висловлюю свою категоричну незгоду з цією заявою”, – сказав Новинський.

Також політик підкреслив, що жорстокість з боку правоохоронних органів і застосування сили по відношенню до мирних демонстрантів не має права на існування ні в Білорусі, ні в США, ні в Німеччині або Франції, ні в інших державах, де протягом останнього часу фіксувалися такі факти.

Як НАШ повідомляв раніше, Верховна Рада прийняла постанову №3053А щодо ситуації в Білорусі, у якій підтримала оцінку Євросоюзу про те, що президентські вибори не були демократичними.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *