Єврейський Новий рік: на білорусько-українському кордоні застряли сотні хасидів

Євреї 18 вересня святкують Новий рік. В цей день Бог визначає долю юдеїв на наступний рік, проте український Кабмін зробив це раніше як мінімум на місяць, закривши кордони для іноземців через несприятливу ситуацію з Covid-19. 

Попри заборону, на святкування 5781 року до України прориваються сотні хасидів, але не заради олів’є та мандаринів. У Рош ха-шана свої обряди, як паломництво до могили Раббі Нахмана з Брацлава. Аби туди потрапити, готові пройти вогонь, воду, мідні труби та білорусько-український кордон. 

Прикордонники спіймали ізраїльтянина, який хотів непомітно пробратися на територію України. Міністр внутрішніх справ закликає поважати закони та кордони України.

“Щороку місто (Умань – ред.) приймало від 20 до 50 тисяч паломників-хасидів з усього світу. Ми з глибокою повагою ставимося до національних та релігійних традицій. Однак світова пандемія Covid-19 диктує нам інші правила, де безпека і здоров’я громадян – понад усе”, – наголосив голова МВС. 

Міністр МВС Ізраїлю Ар’є Дері написав листа президенту України Володимиру Зеленському. Просить на надзвичайно гуманітарних підставах пропустити усіх, хто застряг на білорусько-українському кордоні із дотриманням санітарних норм. 

Зокрема, у цій історії ізраїльська влада скинула відповідальність на українську. Вони не забороняють своїм громадянам їхати до нас, але просять це зробити Зеленського. 

Керівник центру боротьби з пандемією коронавірусу Covid-19 Роні Гамзу наприкінці серпня написав Володимиру Зеленському, мовляв, серед ультра релігійних юдеїв показник захворюваності в країні один з найвищих. І це буде тягар для медичних закладів України. 

Деяким паломникам, які все ж таки пробралися на територію України, зокрема до Умані, не сподобалися карантинні обмеження на могилі Цадика Нахмана і вони влаштували погром, зносячи з ноги огородження на їх шляху. 

З розкладним стільцем на Банковій під ОП провів мер Умані. Одинокий протест Олександра Цебрія не привів його до кабінету Зеленського. Та президент заявив, що святкування цьогоріч неможливе. 

Поки Банкова тягнула з рішенням, до України потрапили сотні хасидів. А через начебто мовне непорозуміння тисячі застрягли на кордоні з Білоруссю. Президент Білорусі Олександр Лукашенко просить Київ про “зелений коридор”. Як допомогу, пропонує транспортувати паломників до українських святинь й назад в аеропорт. 

В Офісі Президента заявили, що непродуманими заявами Білорусь умисно або ж не зовсім підігріває чутки, що кордон начеб-то відкритий. У Зеленського просять не поширювати обнадійливу та неправдиву інформацію. 

Нині на пункти пропуску все більше прибуває хасидів, як і силовиків. Останніх юдеї розважають піснями та танцями. 

Як НАШ повідомляв раніше, радник міністра внутрішніх справ Юрій Тандіт прокоментував ситуацію з тим, що хасиди-паломники, які прямували до Умані, застрягли на кордоні України з Білоруссю, бо Україна закрила в’їзд для іноземців до 29 вересня через епідемію коронавірусу.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *