Міністр фінансів про бюджет-2021: Неприпустимо говорити про скорочення дефіциту бюджету

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив в ефірі на телеканалі НАШ, що неприпустимо говорити про скорочення дефіциту бюджету. 

За його словами, бюджет на 2021 рік є цілком реалістичним. 

“Ми до його розробки підійшли максимально професійно. Врахували всі пріоритети. Бюджет є збалансованим, і ми вважаємо, що наступного року цей бюджет, який дає можливість для рестарту країни, створює можливості для розвитку, він є збалансований у частині соціальній, інвестиційних видатків”, – поінформував Марченко. 

Міністр додав, що бюджетом було прораховано збільшення заробітних плат та індексації пенсій. 

“Доплати пенсіонерам 75+, заробітна плата освітян виросте на 30%, медиків – на 30%. Це дає можливість створити попит в економіці та пришвидшити економічну динаміку. Крім того, ми суттєвий обсяг коштів заклали на інфраструктуру, понад 150 млрд грн тільки на дорожнє господарство”, – наголосив він. 

Зокрема, Сергій Марченко додав, що країні необхідно виходити з кризи. 

“У наступному році ми також будемо виходити з кризи. Пандемія не закінчується. Нам конче необхідно профінансувати ті видатки, на які в нас немає можливості. Я не бачу проблем на сьогодні профінансувати дефіцит у тому розмірі, в якому він є. В нас є всі для цього підстави. В цьому циклі економічної динаміки, я вважаю, абсолютно є неприпустимим вести мову про скорочення дефіциту бюджету. 1% дефіциту коштує 45 млрд. Суттєво скоротивши дефіцит, ми скорочуємо всі видатки”, – підкреслив міністр фінансів. 

Як НАШ повідомляв раніше, у серпні 2020 року розмір субсидій на житлово-комунальні послуги збільшився в порівнянні з липнем на 8,9%.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *