У Кривому Розі страйкують шахтарі: чого вимагають

У Кривому розі шахтарі з “Кривбасзалізрудкому” вже третій тиждень знаходяться під землею у знак протесту. 

Деталі розповів глава Криворізької Незалежної профспілки гірників України Юрій Самойлов в ефірі НАШого телеканалу. 

Зазначається, що керівництво не задовільнило їх вимоги про підвищення зарплати на 30%. На підприємстві готові шукати компроміс, але за умови, якщо шахтарі піднімуться на поверхню. 

З 1 вересня розміри окладу зросли на 10-25%, залежно від професій. Попри це, протестувальники протягом трьох тижнів залишаються під землею. Виробництво заблоковане. 

Через це “Кривбасзалізрудком” повідомив про скорочення штату. На 14-й день підземного страйку під землею залишаються 184 гірники шахт “Родина”, “Гвардійська”, “тернівська” та “Жовтнева”. 

Як повідомив нардеп Михайло Волинець, останні перемовини відбулися напередодні, тривали вони п’ять хвилин. За його словами, розгортається справжня підземна війна. 

“На шахтах” Кривбасу “серйозна обстановка, тому що останні кілька років в шахти не вкладали майже ніяких інвестицій, крім кричущих, що потрібно було поміняти підйомні установки. Решта на рівні 1960-70-х років. З 2014 року зарплата шахтаря в доларовому еквіваленті й прожитковий мінімум весь час зменшуються. якщо це забойна група – десь в районі 17 000 грн, якщо допоміжні професії – близько 7000 грн “, – поінформував глава Криворізької Незалежної профспілки гірників України Юрій Самойлов.

Він додав, що шахтарі висунули спочатку жорсткі вимоги, потім вони їх скорегували у бік зменшення своїх вимог. Однак зараз на перше місце виходить вимога – не переслідувати самих шахтарів.

Як НАШ повідомляв раніше, нардеп Вікторія Гриб прокоментувала ситуацію зі станом теплоенергетики в Україні.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *