Координаційна рада Білорусі заявила про припинення повноважень Лукашенка

Координаційна рада Білорусі в четвер, 24 вересня, заявила, що інавгурація президента Олександра Лукашенка є припиненням його повноважень як глави держави. Також опозиція закликала владу країни до переговорів.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Щодо інавгурації Лукашенка, Координаційна рада заявила, що згідно з Конституцією повноваження президента починаються з моменту вступу на посаду і закінчуються з моменту складення присяги новообраним президентом.

Тому, прийнявши присягу 23 вересня, Лукашенко “ліквідував всі правові підстави для свого законного п’ятого терміну на посаді президента”, а “легітимність його шостого строку не визнається більшістю білорусів”.

При цьому Координаційна рада виступає з “громадською ініціативою створення в своїй особі переговорного майданчика для подолання кризи, що вибухнула виключно в правовому полі”.

Білоруська опозиція закликала “всі законні органи виконавчої, законодавчої та судової влади, органи місцевого самоврядування, вжити всіх заходів щодо захисту суверенітету, незалежності і територіальної цілісності республіки”.

Як раніше повідомляв НАШ, Україна офіційно не визнає Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *