Сплеск протестів і дипломатичні проблеми: які наслідки інавгурації Лукашенка

23 вересня Олександр Лукашенко провів церемонію інавгурації, неочікувану для більшості білорусів.

Редакція телеканалу НАШ зібрала новини про ситуацію в Білорусі та “таємну” інавгурацію Лукашенка.

“День вступу на посаду президента – це день нашої з вами перемоги, переконливої ​​і доленосною. Ми не просто вибирали президента країни – ми захищали наші цінності, наше мирне життя, суверенітет і незалежність. І в цьому плані ми маємо ще чимало зробити”, – сказав Лукашенко у своїй промові.

Інавгурацію охрестили “таємною”, так як вона не була анонсована. Присягу навіть не показували по телебаченню наживо. Ще п’ять років тому урочисті заходи були більш масштабними.

У 2015 році на церемонію були запрошені вищі посадові особи, депутати Палати представників і члени Ради Республіки, керівники державних органів і організацій, а також посли іноземних країн. Загалом — понад 1000 запрошених.

Дій Лукашенко спричинили серед білорусів ефект бомби, хоча не без підтримки опозиційних Telegram-каналів.

У МВС підрахували, що мітингували близько 5000 осіб. Вечір середи, 23 вересня, у Білорусі наповнився подіями: агресія, затримання, сутички і навіть розбиті голови. Проти демонстрантів навіть застосовувалися водомети. У саму ж воду додавали фарбу , щоб розрізняти, де мітингувальники – а де мирні громадяни.

Лукашенко запустив ланцюжкову реакцію. Згодом послідували заяви від світової спільноти. Позиція Китаю — поважаємо вибір білоруського народу. Росія не вважає за необхідне ще раз вітати Лукашенка з президенством. Натомість, Канада, США і Євросоюз відкрито заявили про його нелегітимність.

“ЄС ще раз повторює, що президентські вибори в Білорусі 9 серпня не були ні вільними, ні чесними. Європейський Союз не визнає їх сфальсифікованих результатів. На цій підставі так звана “інавгурація” від 23 вересня 2020 року та новий мандат, на який претендував Олександр Лукашенко, не мають демократичної легітимності”, – йдеться в заяві ЄС.

Крім того, Україна також відреагувала на події в Білорусі.

“Україна ніколи жодним чином не втручалася у внутрішні справи Білорусі й завжди підтримуватиме білоруський народ. З огляду на хід виборчої кампанії у Білорусі та подальші події, сьогоднішня “інавгурація” О. Лукашенка не означає його визнання легітимним главою Білоруської держави”, – повідомив очільник МЗС Дмитро Кулеба.

Між тим, Лукашенко відповів на закиди про свою інавгурацію. Каже, що запросив на свою церемонію 2000 осіб разом з військовими, а його кортеж чималий час колесив вулицями Мінська. Тому зберегти в таємниці інавгурацію практично неможливо.

Як повідомляв НАШ раніше, суд залишив Марію Колесникову під вартою до листопада.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *