У Рівному третій день протестують проти тиску на ТВК

Під міським ТВК у Рівному, третій день поспіль, збираються, як прості городяни, так і представники різних політичних сил, які протестують проти спроби тиску на членів ТВК, представниками однієї з місцевих партій.

Справа в тому, що представники “Рівне Разом”, а саме так називається, нещодавно, створена місцева партія, допустилися грубої помилки при формуванні списків партії і не дотрималася гендерної квоти, таким чином, порушивши прямі вимоги Виборчого кодексу України.

Тому молодики від імені цієї партії, вимагають замінити старі списки на перероблені, таким чином, змушуючи членів ТВК піти на фальсифікації, що може каратися за статтею 158-3 Кримінального Кодексу України, яка передбачає до 10-и років позбавлення волі.

Як заявила Глуха Ірина Миколаївна, Голова Міського ТВК Рівного, представниками партії “Рівне Разом”, дійсно були подані два списки і ТВК, аби розібратися в ситуації, взяла паузу, останній термін проведення засідання, з цього питання, 29 вересня.

На питання. чому партія “Рівне Разом” подала два списки, хоч це і незаконно, Голова Міської комісії, не змогла чітко відповісти.

“Є інформація, про те, що одна з партій порушила умови Виборчого Кодексу, в частині, яка стосується гендерної квоти – розповідає кандидат в депутати Обласної Ради Андрій Карауш – І тому, ми підтримуємо людей, які вийшли на громадянську акцію, щодо попередження членів ТВК, дотримуватися закону”

“Ми слідкуємо за цією ситуацією, каже Кандидат у мери Рівного Олександр Третяк, але розуміємо, що остаточне рішення буде прийматися ТВК. Нам незрозуміло, чому така ситуація виникла, це питання до юристів “Рівного Разом”, які чомусь вирішили не дотримуватися гендерної квоти”.

Нагадаємо, що у п’ятницю, 25 вересня, під міською ТВК Рівного, зібралися молодики, спортивної статури, які намагалися пройти до приміщення комісії ТВК і змусити членів ТВК замінити виборчі списки “Рівного Разом”. Для запобігання протиправним діям, був викликаний наряд поліції, а всім членам ТВК обіцяли надати цілодобову охорону, наразі, акції громадського волевиявлення тривають і під стінами ТВК зібралися біля 1000 чоловік.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *