Економіст: У Держбюджеті-2021 закладено зарплату в 13 500 грн, але зараз в Києві платять 16 000 грн

Експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин прокоментував ініціативу Федерації профспілок підняти зарплату держслужбовцям на 1700 грн. Наразі вона становить – 37 800 грн.

Про це він розповів в НАШому ефірі. 

“Якби тіньова економіка була б меншою, тоді, безперечно, і були б більшими доходи до Держбюджету. І найголовніше – значно більшими доходи були б до Пенсійного фонду. І нашому бюджету не потрібно було б давати мільярди гривень кожен рік для того, щоб збалансувати Пенсійний фонд”, – наголосив Пендзин. 

Економіст зазначив, що чиновникам можна платити ще більше, аби результати роботи їх були відповідними. 

“Ми в якості мети у бюджеті на 2021 рік заклали середню заробітну платню в Україні на рівні 13 500 грн. Середня заробітна платня в Києві – 16 000 грн. Про які цифри ми з вами говоримо стосовно державних службовців. За 16 000 грн? Ні, набагато більше. Оце найвища зарплата в серпні 16 795 – це середня зарплата в Києві. А у державних службовців вона значно вища. Зафіксуймо цю заробітну платню й будемо оцінювати, як економіка падає на -5%. То я пробачте, а звідки беруться премії у розмірі 200%?” – підкреслив він. 

Як НАШ повідомляв раніше, політтехнолог Дмитро Раімов заявив, що наразі український бюджет в умовах коронакризи не зможе відновити Донбас.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *