Шість років без даху: Гостинний двір у Києві на межі руйнації

НАШа кореспондентка Анна Осиенко розповіла про історичну пам’ятку архітектури Гостинний двір, яка знаходиться на межі руйнації.

На Подолі знаходиться Гостинний двір який побудований на початку 19 століття російським архітектором італійського походження Луїджі Рускаю.

Він почав будувати перший поверх, однак за життя не встиг закінчити це будівництво.

Ця будівля є пам’яткою національного значення і яскравим представником архітектури класицизму. Після смерті Руська, за проект взявся київський архітектор Андрій Меленський. Він добудував перший поверх, де розмістилися 52 магазини. Гостинний двір функціонував до Другої світової війни. В кінці 20 століття Валентина Шевченко запропонувала знести старий Гостинний двір і побудувати новий за проектом Руски.

До 2012 року він активно функціонував, але тоді колишній президент Віктор Янукович вирішив позбавити Гостинний двір статусу архітектури національної пам’ятки. У тому ж році у Київраді дозволили реконструювати пам’ятку під офісний центр. Кияни приходили з мітингами протягом багатьох місяців. Лише у 2016 році Гостинному двору було дозволено повернути статус Національної пам’ятки.

З 2017 року будівля почала занепадати.

Як повідомляв НАШ раніше, у МЗС заявили, що 52 країни відкрили свої кордони для українських туристів.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *