Мокан: Єдиним варіантом перенесення виборів є введення надзвичайного стану

Народний депутат від фракції “Слуга народу” Василь Мокан в прямому ефір НАШого телеканалу повідомив, що єдиним варіантом перенесення місцевих виборів в Україні є введення надзвичайного стану. Через збільшення кількість хворих на COVID-19 – вибори не перенести чи скасувати не можуть. 

Темою розмови стала заява представника ВООЗ, що в країні може бути до 9000 випадків зараження коронавірусом за добу. Тоді  постає питання про можливість скасування місцевих виборів.

“Там малась на увазі, що негативна тенденція росту спостерігається по всьому світу, в тому числі говорилося і про Україну. 9000 — це чисто гіпотетична цифра. При нинішній тенденції зростає кількість осіб, які потребує госпіталізації, а у держави ресурс по наданню місць для госпіталізації досить обмежена”, – розповів нардеп.

За його словами, наразі уряд робить усе можливе, щоб провести виборчий процес.

“Є розроблений профільними комітетами відповідний законопроект, який в умовах епідемії має забезпечити протиепідемічні заходи. На жаль він цього пленарного тижня не був ухвалений, а тільки внесений до порядку денного. Я не виключаю, що напередодні місцевих виборів може бути розглянутий ВРУ.. Немає такої підстави скасування виборчого процесу як “епідемія” і якісь цифри по захворюваності”,- додав Мокан.

Депутат підкреслив, єдиним варіантом перенесення виборів є введення надзвичайного стану в країні. Така опція буде розглядатися в самому останньому варіанті, наразі в парламенті про це не говорять.

Як повідомляв НАШ раніше, у ВООЗ заявили, що в Україні щоденно може бути до 9000 випадків COVID-19.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *