Політолог про конфлікт в Нагірному Карабасі: Просування азербайджанської армії мінімальне

Політолог, науковий співробітник Інституту Кавказу Грант Мікаелян в прямому ефірі на телеканалі НАШ заявив, що просування азербайджанської армії мінімальне і на багатьох напрямах воно відбите вірменською армією.

“Азербайджан хоче завоювати території контрольовані Нагірно Карабаською республікою. Там є певні політичні цілі. Є стратегічні цілі – вийти на столицю Нагірно Карабаької республіки. Треба сказати, що ці цілі поки що не досягнуті. Азербайджан поширював відомості, що були зайняті ряд сіл, які раніше були заселені азербайджанцями. Азербайджан не контролює жодне з цих селищ і в принципі просування азербайджанської армії мінімальне, на багатьох напрямках воно відбите”, – розповів він.

За його словами, інтересами вірменської сторони є стабілізація лінії фронту і мирні переговори.

“Є два шляхи розвитку цих подій. Один варіант, це якщо ситуація буде залишатися стабільною на лінії фронту і ні вірменські, ні азербайджанські сил не доб’ються якоїсь переваги. У висновку обидві сторони прийдуть до того, що потрібно ідентифікувати перемовини, а не війну. У кінцевому рахунку, скоріше за все, так і буде. Але Азербайджан все ще сподівається, що вдасться пробити першу лінію вірменської оборони і вийти на оперативний простір. Тоді Азербайджан спробує нав’язати прийнятне для себе врегулювання ситуації”, – додав Мікаелян.

Як повідомляв НАШ раніше, Україна не буде надавати військову допомогу жодній зі сторін в “Карабаському конфлікті”.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *