В Україні оновили застосунок “Дія”: що змінилося

Міністерство цифровий трансформації України презентувало нові цифрові сервіси та документи в додатку “Дія”. Крім представників Міністерства цифровий трансформації, в заході брали участь Президент Володимир Зеленський та прем’єр Денис Шмигаль.

Трансляцію вів телеканал НАШ.

Зазначається, що в Україні запустили перший е-медичний висновок про народження дитини. Також з сьогоднішнього дня, 5 жовтня, послуга “е-Малятко” – повністю онлайн. Послугу “е-Малятко” можна отримати онлайн, заповнивши заявку на порталі “Дія”.

Також з цього дня на порталі “Дія” вводиться ще один сервіс – реєстрація місця проживання дитини до 14 років. Поки це діє в Києві і Харкові.

Крім того, сьогодні на порталі “Дія” перші 4 е-послуги по будівництву. Можна почати будівництво або ввести об’єкт в експлуатацію онлайн. Послуги автоматичні і не вимагають втручання чиновників.

У Мінціфри повідомили про ще одну нову послугу – Реєстрація ТОВ.

Що стосується програми “Дія”, то сьогодні з’явилася нова версія – 2.0. Про її можливості в Мінціфри повідомили наступне:

  • можна шерити техпаспорт. В “Дія” буде відображатися належний користувач авто;
  • свідоцтво про народження дитини. Воно підтягується в додатку батьків;
  • впроваджено довідку внутрішньо переміщеної особи;
  • податковий номер;
  • життєвий простір реєстрації в цифровому паспорті і свідоцтві. Зараз працює тільки в Харкові, за кілька днів – у Києві. Скоро – по всій країні.

Варто зазначити, що в “Дія” тепер є можливість оплатити штраф за порушення ПДР і сплата боргів виконавчих проваджень. Також запускається шеринг цифрового документа. Тепер можна поділитися цифровою копією документа. У монобанк, Приватбанк, Нової Пошти або Укрпошті можна шерити цифрові документи відтепер.

Також з 1 вересня 2021 року органи влади не зможуть вимагати паперові документи.

Як НАШ повідомляв раніше, заступник голови Національної поліції Олександр Фацевіч заявив, що в Україні спостерігається системний зростання повідомлень про домашнє насильство.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *