В Україні обмежили розмір штрафів по мікрокредитам

Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін у деякі закони України щодо споживчого кредитування і формування та обігу кредитних історій”. Документом передбачаються обмеження розмірів штрафів по мікрокредитах.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Президента.

Зазначається, що законом кредитні договори, які укладаються строком до одного місяця і загальним розміром, що не перевищує однієї мінімальної заробітної плати, відносяться до споживчих кредитів і до них застосовуються вимог закону України “Про споживче кредитування”.

Також законом встановлюється максимальна сукупна сума штрафів та пені, яка може бути нарахована за порушення виконання зобов’язань за такими кредитами у розмірі, що не перевищує подвійну суму отриманого кредиту.

Зокрема, забороняється змінювати процентну ставку в гіршу для споживача бік і застосовувати штрафи й пені за одне і те ж порушення. Це захистить громадян від штрафів та пені, сума яких на сьогодні може в рази перевищувати суму кредиту.

Закон набирає чинності з 1 січня 2021 року.

Як НАШ повідомляв раніше, Верховна Рада прийняла закон про мораторій на стягнення майна громадян, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *