Президентом НАН України став академік Анатолій Загородній

Президентом Національної академії наук України став академік Анатолій Загородній. 

Про це повідомляє пресслужба відомства. 

Зазначається, що голосування проводилось таємним шляхом. 

“Шляхом таємного голосування президентом Національної академії наук України двома третинами голосів обрано академіка Анатолія Глібовича Загороднього”, – йдеться у повідомленні.

Загородній народився в 1951 році в селищі Велика Багачка Полтавської області. Закінчив Харківський університет (1972) і відтоді працював в Інституті теоретичної фізики НАН України. З 2003 року він обіймав посаду директора цього інституту.

У 1992 – 2005 роках був професором Києво-Могилянської академії. У 2009-2011 роках – головний учений секретар НАН України.

Має наукові праці в галузі теоретичної та математичної фізики, теорії плазми, статистичної фізики. Розробив статистичну теорію просторово-обмежених плазмово-молекулярних систем; послідовну кінетичну теорію пилової плазми і сформулював суворі мікроскопічні рівняння і ланцюжок рівнянь Боголюбова для такої плазми; розвинув теорію гальмівного випромінювання в плазменно-молекулярних системах.

Як НАШ повідомляв раніше, академік НАН України, доктор біологічних наук Сергій Комісаренко заявив, що у світі вакцина від коронавірусу з’явиться у середині 2021 року.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *