Міські та обласні лікарні Харкова заповнені пацієнтами з COVID-19 на 100%

Міські та обласні лікарні Харкова заповнені пацієнтами з COVID-19 на 100%, і лише за рахунок вільних дитячих ліжок та місць для вагітних регіон утримується в “помаранчевій” зоні.

Про це заявив журналістам голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер.

“Фактично ми маємо “помаранчеву” зону. Це фактично. Я мушу сказати, що реально ми навіть не в червоній зоні, а вже в чорній. Заповненість ліжок насправді зараз є стовідсотковою. Для того, щоб формально перейти в червону зону, нам необхідно п’ять днів поспіль мати заповненість за одним критерієм 75%. На сьогодні заповненість 70%”, – сказав Кучер.

Він пояснив, що показник такий, бо вільними залишаються ліжка, виділені для дітей (з 500 наразі зайняті 11), та ліжка в міському пологовому будинку №2 (з виділених 110 зайняті 9). 

Також він додав, що кількість щоденних госпіталізацій у регіоні перевищує кількість виписаних пацієнтів.

“Госпіталізуються від 60 по області до 90 осіб, для того, щоб нам розмістити цих людей, а є такі, які перебувають у вкрай тяжкому стані, нам необхідно таку саму кількість і виписати. Це якраз є підтвердженням того, що ситуація є критичною”, – заявив голова ОДА.

Кучер підкреслив, що найближчим часом буде додатково виділено 320 ліжок в обласних і міських лікарнях, також заклади планують додаткову закупівлю концентраторів.

Як НАШ повідомляв раніше, екс-нардеп Ольга Богомолець закликала на найближчі два тижні заборонити в Україні проводити масові заходи, а школярів та студентів перевести на дистанційне навчання у зв’язку великою кількістю зафіксованих хворих Covid-19.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *