В ЄС планують ввести персональні санкції проти Лукашенка

Міністри закордонних справ країн-учасниць Євросоюзу прийняли рішення про введення санкцій проти президента Білорусі Олександра Лукашенка. Про це йдеться у висновках, прийнятих на засіданні Ради ЄС із закордонних справ.

“Рада рішуче засуджує насильство, застосоване білоруською владою по відношенню до мирних протестуючих, і закликає звільнити всіх затриманих осіб, включаючи політичних в’язнів. На цьому тлі в висновках згадуються обмежувальні заходи, накладені на 40 осіб, відповідальних за шахрайство з президентськими виборами і жорстокі репресії проти мирних акцій протесту, і відзначається готовність ЄС прийняти подальші обмежувальні заходи відносно суб’єктів і посадових осіб, в тому числі проти Олександра Лукашенка, якщо ситуація не покращиться”, – йдеться в документі.

У своїх висновках Рада підкреслює, що президентські вибори 9 серпня були вільними та чесними і Лукашенко не має демократичної легітимності.

Крім того, наголошується, що ЄС скоротить співпрацю з білоруською владою на центральному рівні, посилить підтримку білоруського народу і громадянського суспільства і буде відповідно коригувати свою двосторонню фінансову допомогу.

Як раніше повідомляв НАШ, Євросоюз ввів в дію санкцї проти державних осіб Білорусі.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *