Забудькуватість і думки про самогубство: як Covid-19 впливає на психологічний стан

НАША Ольга Веремій розповіла про наслідки пандемії та як президент Володимир Зеленський порушував карантин.

За минулу добу в Україні захворіло 6719 хворих на Covid-19, що є новим антирекордом. Це наближає країну до повного нокдауну, про який заявляв президент Володимир Зеленський.

“Критичною для медичної системи України ситуація стане, коли буде від 9,5 тисяч щоденних заражень коронавірусом. Якщо матимемо більше 9,5 тисяч інфікованих щодоби, ми будемо змушені запроваджувати жорсткий карантин. Але тоді зупиниться економіка нашої країни, і буде дуже складно всім”, – заявив він.

У МОЗ кажуть дещо інше. Там розробили алгоритми дій для чотирьох рівнів небезпеки розповсюдження ковіду. Голова міністерства Максим Степанов повідомив, що «жорсткий карантин» можливий на третьому рівні. Він називає іншу кількість хворих, ніж президент.

“Орієнтовна щоденна кількість хворих, з підтвердженими випадками ковід буде складати від 11 до 15 тисяч.. Будемо забезпечувати введення жорстких карантинних обмежень в країні із застосуванням повного переліку обмежень “червоного рівня” епідемічної небезпеки”, – додав він.

Напередодні Зеленський закликав українців не нехтувати засобами індивідуального захисту, щоправда, сам виступав без неї.

У ЗМІ звернули увагу, що Зеленський неодноразово нехтував засобами безпеки. Згадаймо, хоча б один візит до одного із супермаркетів Бахмуту у Донецькій області. Гарант не відмовляв охочим зробити з ним фото чи потиснути руку.

В Україні у хворих на коронавірус може погіршуватися психологічний стан. У столиці пройшла хвиля суїцидів, коли хвороба проходила важко. Пацієнтка Олександрівської лікарні випала з вікна, попередньо правоохоронці розглядають саме версію самогубства. У лікарні ;17, за словами медиків, 81-ічний пацієнт покалічив себе ножем і від травм помер.

Про третій випадок повідомили у ЗМІ. 68-річий чоловік вистрибнув з четвертого поверху лікарні №8. Про причини вчинку нічого не відомо. Місяць тому сталася аналогічна ситуація – двоє людей наклали на себе руки.
Про вплив коронавірусу на психологічний стан людини писали у Королівській асоціації психіатрів Великобританії. У МОЗ США кажуть, що у жителів стали частіше з’являтися думки про самогубство саме через цей вірус.

Вчені Оксфордського університету заявили, що Covid-19 викликає тривогу, страх зараження, безсоння і депресію. Через сильну інтоксикацію бувають навіть галюцинації. Коли втрата нюху та смаку це поширення явище, то забудькуватість – рідкість. У людей є випадки, коли вилітає з голови звична робоча лексика.

Як повідомляв НАШ раніше, в Україні може бути до 9000 хворих на COVID-19 щодня у найближчі тижні.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *