У Європарламенті звернулися до України із закликом діяти всупереч рішенню КС, відновивши функції НАЗК

Група депутатів Європейського парламенту звернулася до України із закликом відновити функції Національного агентства із запобігання та протидії корупції, при цьому їхній заклик суперечить позиціям рішення КС.

Про це йдеться в офіційній заяві європарламентарів, що є у розпорядженні “Європейської правди”.

Зазначається, що парламентарі стурбовані рішенням КСУ, тому що воно створило “правову яму” в ключовому законодавстві щодо антикорупційної реформи.

“Ми закликаємо український уряд та законодавчий орган якнайшвидше заповнити юридичну порожнечу, що виникла внаслідок рішення КС, та швидко відновити повністю функціонуючу, ефективну та комплексну інституційну архітектуру для боротьби з корупцією – включно із судовою гілкою, але в той самий час повністю зберегти незалежність останньої від виконавчої та законодавчої гілок влади. У цьому контексті ми наголошуємо, що повноцінно наділене повноваженнями НАЗК відіграє ключову роль, і рішення Конституційного суду не має використовуватися як привід для того, щоб послабити чи звести до другорядної його роль”, – йдеться у заяві.

Варто додати, що це принципово суперечить рішенню КС, у якому суд постановляє, що НАЗК має бути позбавлене функцій контролю над судовою гілкою влади. 

Європарламентарі наголошують, що цінують прагнення України до поглиблення співпраці й інтеграції з ЄС, але допомога Євросоюзу та поглиблення співпраці не є безумовними.

Як НАШ повідомляв раніше, глава КСУ Олександр Тупицький заявив, що законопроект президента Володимира Зеленського про звільнення суддів КСУ має ознаки конституційного перевороту.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *