ДБР відкрило кримінальну справу щодо голови КСУ Тупицького

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження щодо голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького за фактами державної зради та незаконного відчуження земельної ділянки на території Криму за законами РФ.

Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.

“Слідчими Державного бюро розслідувань розпочато досудове розслідування за фактами самовільного зайняття земельної ділянки, вчиненого групою осіб, а також державної зради головою Конституційного Суду України”, – зазначив в.о. директора ДБР Олексій Сухачов.

Варто зазначити, що голова КСУ у липні 2018 року, у складі групи осіб, самовільно зайняв не відведену йому у встановленому законодавством України порядку земельну ділянку та уклав правочин, яким визнав повноваження у посадових осіб органів РФ на внесення записів про відчуження української земельної ділянки та віднесення її до категорії тих, що підпадають під юрисдикцію РФ.

Таким чином він можливо вчинив діяння на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності, державній та економічній безпеці України, що кваліфікуються за ч. 2 ст. 197-1 та ч. 1 ст. 111 КК України.

Так, Тупицькому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Як НАШ повідомляв раніше, голова КСУ Олександр Тупицький готовий виступити у парламенті та на засіданні РНБО.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *