Вадим Новинський закликав всі гілки влади повернутися в конституційне поле

Сьогоднішня ситуація, пов’язана з рішенням Конституційного Суду про скасування електронного декларування та президентським законопроектом про припинення повноважень КСУ, показала дві серйозні проблеми, які завдають серйозного удару по основам державності: по-перше, втручання Офісу президента в діяльність судової гілки влади, і, по- друге, втручанням іноземних держав у внутрішні справи України.

Про це заявив народний депутат Вадим Новинський.

“Фундамент нинішнього конфлікту був закладений режимом Петра Порошенка його так званої реформою правосуддя та судоустрою. Повноваження звільняти суддів КСУ за порушення присяги парламент втратив саме в результаті змін до Конституції 2016 року. В ході так званої «люстрації» були звільнені безліч професійних юристів, розформовані сотні судів і призначені керовані в ручному режимі лояльні владі судді. Десять з п’ятнадцяти суддів нинішнього складу КСУ були призначені також режимом Петра Порошенка. Політизація конституційної юстиції – головна причина того, що нинішній склад Конституційного Суду, наприклад, більше шести років безрезультатно розглядає конституційне подання про скасування люстрації і більше року мовний закон.

Вважаю ігнорування проблем і небажання виправляти створені Петром Порошенко дисбаланси стратегічною помилкою нової влади. Спадкування традицій правового нігілізму і пріоритету політичної доцільності над законністю призведе чинну владу до того ж підсумку, що і режим Петра Порошенка. Проблемою президента є те, що він занадто довірився частини свого найближчого оточення. Ця безконтрольна довіра може остаточно поховати рейтинги і репутацію президента, а також привести до реваншу сил, які сповідують війну, ненависть і протистояння в суспільстві.

Абсолютно неприпустимою є позиція в даному питанні деяких іноземних дипломатів – послів «Великої Сімки», які намагаються повчати українських політиків, відверто втручаючись у внутрішні справи суверенної держави і намагаючись підмінити собою політичні інститути. Очевидно, що подібна практика навряд чи віталася б в США, Великобританії, Канаді або будь-якому іншому державі – так само як і іноземне втручання в політичні процеси.

Пропонуючи рішення в якості виходу з кризи, президент України повинен пам’ятати, що він в першу чергу гарант Конституції, і його законодавчі ініціативи повинні зміцнювати конституційний порядок, а не бути для нього загрозою.

Розумним виходом з ситуації, що склалася, була б збалансований законопроект про електронне декларування.

Закликаю всі гілки влади повернутися в рамки Основного закону і співвідносити свої дії з інтересами суспільства, громадян та держави”, – заявив політик.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *