Ужгородка

Новини Закарпаття

Новинський: Заява Резнікова щодо “ракової пухлини” свідчить про посилення “партії війни”

Заява міністра з питань тимчасово окупованих територій, представника України в ТКГ в Мінську Олексія Резнікова, який назвав Донбас “раковою пухлиною” на тілі України, а його жителів – “ментально хворими”, свідчить про посилення “партії війни”, яка намагається продовжити лінію ескалації конфлікту на сході України.

Про це заявив народний депутат Вадим Новинський.

“Це хворі території, ментально в тому числі. Є варіант резекції повної, ампутації, або лікувати. Я за терапію і повне відновлення нашого організму”, – сказав Резніков, при цьому даючи зрозуміти, що далекий від пошуку компромісів в даному питанні.

За словами Новинського, примітно, що подібні заяви робляться в той час, коли самопроголошені республіки надають на розгляд української сторони свою дорожню карту щодо врегулювання конфлікту, і цей проект має безліч позитивних і прийнятних моментів.

“Принаймні, цей документ можна розглядати як суттєвий прогрес у переговорах. Своє слово мала сказати українська сторона. Якщо заява Резнікова є відповіддю України, то в очах світової спільноти тепер саме українська сторона демонструє свою нездатність домовлятися”, – сказав він.

Нардеп зазначив, що президент Зеленський неодноразово заявляв про своє бажання досягти миру в Україні.

“Заяви Резнікова – людини, який уповноважений шукати формулу миру і вести переговори від імені України – звучить як виклик і як відмова від колишньої політики. Тим більше, що дані слова прозвучали в ефірі каналу, що належить Петру Порошенко, в програмі, яку веде відома пропагандистка і розпалювачка ненависті”, – сказав депутат.

Новинський акцентував, що в Україні відроджується “порошенківщина” – найбільш реакційний прояв українського націоналізму з нехтуванням всіх норм законності та основ суверенітету, а найближче оточення Президента штовхає його на дії, прямо протилежні тому, що було заявлено в ході президентських виборів 2019 року.

“Протистояння з Конституційним Судом, одкровення Резнікова, войовничі слова самого Володимира Зеленського – це ланки одного ланцюга”, – зазначив політик, додавши, що Резніков після своєї заяви не має морального права вирішувати державні питання реінтеграції Донбасу і повинен як скласти свої повноваження в ТКГ, так і подати у відставку з займаних посад в уряді.

“Упевнений, що Україна продемонструє бажання досягти компромісу у братовбивчій війні на Донбасі і запропонує свій варіант” дорожньої карти” для того, щоб подальша дискусія в рамках ТКГ велася більш результативно”, – підкреслив Вадим Новинський.

Як НАШ повідомляв раніше, новий спікер ТКГ по врегулюванню ситуації на Донбасі Олексій Арестович розповів, хто запропонував йому цю посаду і чому він погодився.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору