21 млн на рік: скільки заробляють судді КСУ та які є причини для їх звільнення

НАШа редакція підготувала сюжет щодо роботи суддів Конституційного суду України.

Останнє слово в тлумаченні Конституції за ним. Незалежність і недоторканність – це про нього. Конституційний суд України – єдиний орган конституційної юрисдикції в державі. Без висновку в КСУ неможливо внести зміни до Конституції, усунути президента в порядку імпічменту. КСУ має право визнавати неконституційними рішення парламенту, уряду та голови держави. Суддівські рішення остаточні та оскарженню не підлягають.

Щодо суддів, то склад КСУ становить 18 осіб. Президент, Верховна Рада та з’їзд суддів України призначають від себе по шість чоловік. Їх працевлаштовують на дев’ять років. Після завершення каденції вороття на посаду не передбачено. Керує суддям голова КСУ. Його обирають на спеціальному пленарному засіданні суду більшістю голосів. Термін глав обмежується трьома роками.

Цьогоріч на Конституційний суд виділили понад 314 мільйонів гривень. Утримання одного судді вартує державі 21 млн грн. на рік. Базовий посадовий оклад, згідно з законом, від 120 000 грн на місяць. Ще судді заробляють на вислузі років, науковому ступені, зберіганні державної таємниці, перебуванні на адмінпосаді. При виході на пенсію або у відставку держава їх утримує довічно. Закон гарантує суддям незалежність, недоторканність і особливий захист.

Є декілька причин для відставки суддів КСУ:

  • неспроможність працювати за станом здоров’я;
  • політична діяльність;
  • ведення бізнесу;
  • дисциплінарний проступок;
  • нехтування своїми обов’язками;
  • заяв за власним бажанням.

За звільнення судді повинні проголосувати 2/3 його колег.

КСУ запам’ятався суперечливими рішеннями, зокрема, відмінили електронне декларування, визнали достроковий розпуск Ради Зеленським, скасували статтю за незаконне збагачення.

Як повідомляв НАШ раніше, Кабмін схвалив відставку трьох голів ОДА.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *