В Україні хочуть запустити Єдиний портал, де можна буде повідомляти про корупцію

Верховна рада планує створити Єдиний портал повідомлень про корупцію. Нардепи прийняли за основу відповідний законопроект №3450.

“За” проголосували 254 нардепа.

Проект повинен спростити і оптимізувати роботу з повідомленнями та перевірками інформації, наведеної в повідомленнях викривачів про можливу корупцію.

Відповідно до закону “Про запобігання корупції”, регулярні канали повідомлення про корупційні дії повинні були створити всі органи влади, але це вимагає великих витрат з державного бюджету.

“Замість цього пропонується створити так званий Єдиний портал повідомлень про корупцію, з яким зможуть в цілодобовому вільному доступі працювати як викривачі, так і уповноважені суб’єкти щодо запобігання корупції в різних органах. Таке рішення дозволить заощадити бюджетні кошти”, – раніше повідомляли у профільному комітеті.

Крім того, Національне агентство по запобіганню корупції просило звільнити себе від обов’язку вступати в судові справи на стороні викривача або третьої особи через недостатню кількість працівників для виконання таких функцій в масштабах країни. Закон пропонує передати цю функцію системі безоплатної правової допомоги.

Як раніше повідомляв НАШ, з підозрюваного в корупції нардепа Олександра Юрченка зняли електронний браслет.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *