Новий мирний план “спільних кроків” по Донбасу: що він собою представляє

НАШа редакція підготувала сюжет про план “спільних кроків” по Донбасу.

“Не знову, а наново”. В межах нового мирного плану щодо Донбасу Україна пропонує змінити порядок використання Мінських домовленостей. Головна мета – припинити збройних конфлікт.

Голова української делегації в ТКГ Леонід кравчук сподівається, що вже 31 березня там відбудуться місцеві вибори.

“Припиняємо війну, передача контролю над кордоном, усі виходять, незаконні збройні формування, найманці та інші залишають територію України, і ми війну припиняємо. Далі другий крок – ми проводимо вибори на цих територіях, і на виборах за українським законодавством вибирають легітимну владу”, – заявив він

Дискусійне питання – амністія. Кравчук впевнений, його треба врегулювати спеціальним законопроектом із урахуванням досвіду інших країн. Відповідальність мають понести особи, які прийшли на Донбас за гроші. Для інших покарання недопустиме.

Щодо обміну полонених у форматі “всіх на всіх” українська сторона ставить питання руба – не пізніше 15 грудня. У Кремлі на пани України реагують скептично.

“Там мова йде про зовсім інший субстанції, яка відрізняється від субстанції, змісту і послідовності, зафіксованої в мінських домовленостях. Я, на жаль, не володію інформацією, чи був цей план якось переданий російській стороні, я цього просто не знаю”, – зазначив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Українська сторона вже направила новий план представнику ОБСЄ. На думку віце-прем’єра Олексія Резнікова “сценарій реалістичний”, а план — це спроба продемонструвати, що Мінські угоди можуть бути реалізовані покроково. Ентузіазм української частини ТКГ не оцінили народні депутати. Дехто пророкує — можуть полетіти голови.

“Ми будемо працювати виключно з пропозиціями, які надаються в цьому форматі Російською Федерацією і ми будемо займати і надалі проактивну позицію, створюючи свою власні плани”, – заявила нардеп Татьяна Третьякова.

Як повідомляв НАШ раніше, Марії Колесниковій продовжили термін утримання під вартою до 8 січня.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *