Лікарі не можуть відмовити у плановій операції, бо це не закріплено жодним документом, – юрист

Медичні заклади та лікарі не можуть відмовити пацієнту у плановій госпіталізації чи операції попри заяву МОЗ, тому що це не закріплено жодним документом. 

Про це в ефірі НАШого телеканалу заявив юрист, експерт з медичних питань Олександр Гришаков. 

“Усі публічні виступи головного санітарного лікаря Віктора Ляшка і міністра охорони здоров’я Максима Степанова – усні. Тобто всі рішення про заборону госпіталізації та оперативного втручання просто як публічна заява”, – наголосив він. 

За його словами, наразі немає жодного документа, який може заборонити лікарям або лікарням госпіталізувати чи оперувати. 

“Поки що з юридичної точки зору немає підстав взагалі забороняти й взагалі відмовляти у проведенні планової госпіталізації та операції. Якщо пацієнт звертається з усним зверненням до лікарні щодо планової госпіталізації або операції, йому усно нададуть відповідь. Після цього треба підготувати письмове звернення на ім’я медичного закладу із вимогою роз’яснити підстави для відмови в наданні планової госпіталізації чи операції. Після відповіді закладу можна буде оскаржити їх дії”, – поінформував юрист. 

Як НАШ повідомляв раніше, в МОЗ заявили, що всі планові операції й госпіталізації до лікарень будуть заборонені в Україні з 9 листопала.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *