Дружина не пускає: чому лікарі не готові лікувати хворих на COVID

Редакція телеканалу НАШ розібралася, чому деякі лікарі не готові працювати в інфекційному відділенні.

“Гроші більше не мотивують”. Міністерство охорони здоров’я планує залучати додаткових лікарів для роботи з хворими на COVID-19. Однак не всі медики готові до такого навантаження. Не заохочує навіть надбавка до зарплати у 300%.

“Ось ця надбавка до 300% це не такі великі гроші. Здавалось би, находитись в костюмі вже дискомфорт. Ті ж запотівши очі в окулярах – це теж ти не можеш ні нахилитись, ні написати, ні послухати”, – розповіла сімейний лікар Світлана.

У МОЗ планують підписати з лікарями тимчасові контракти. Для тих, хто захоче присвятити себе боротьбі з пандемією – проведуть спеціальні онлайн-курси. Основне місце роботи при цьому зберігається. Однак, медпрацівники відносяться до такої пропозиції по-різному. Часто вони просто по-людськи бояться, бо не хочуть наражати на небезпеку себе та своїх близьких.

“Якщо країна скаже “так”, головне, що дружина не пускає. Кажи: “Ти про сім’ю думаєш? Ти принесеш нам інфекцію, а якщо ти помреш?”. Я кажу – 100 тисяч. Вона каже, що 100 тисяч це мало. Каже – мільйон. Я б пішов, але напевно, ні”, – зазначив сімейний лікар Сергій Кочерган.

Попри страх таки не відкидають можливості працювати з хворими на ковід у середньому та важкому стані. Адже і зараз постійно відвідують тих, хто мають легкі симптоми коронавірусу та самоізолюються вдома. Тому якщо ситуація в країні загостриться і держава покличе їх до роботи — таки будуть змушені виконати свій лікарський обов’язок.

Нагадаємо, станом на ранок, 11 листопада, в Україні зафіксовано 489 808 хворих на COVID-19. За минулу добу заразилося ще 10 611 людей, 191 – померла, 6 802 пацієнти вилікувалося. З початку пандемії в країні зафіксували 8 947 летальних випадки, 221 459 – одужало.

Як повідомляв НАШ раніше, Зеленський попросив Німеччину допомогти з поставками вакцини від Covid-19.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *