Кабмін ухвалив план заходів для впровадження 5G в Україні

Кабінет міністрів ухвалив план заходів щодо впровадження в Україні системи мобільного зв’язку п’ятого покоління. Тендер на видачу ліцензій відбудеться наприкінці 2021 року.

Дане рішення було ухвалено під час засідання уряду 11 листопада.

Так, у жовтні 2021 року буде оголошено конкурс або тендер на видачу ліцензій з використанням системи рухомого зв’язку п’ятого покоління. Це відбудеться за умови конверсії радіочастот.

У грудні 2021 року будуть визначені переможці конкурсу або тендеру, що виконали всі умови і запропонували найвищу ціну за відповідну смугу.

“Системи рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління (5G) значно розширюють обмежений функціонал сервісів мереж рухомого (мобільного) зв’язку попередніх поколінь. Основними функціональними особливостями мереж 5G є вдосконалений мобільний широкосмуговий доступ до Інтернету, наднадійні комунікації з низькою затримкою та масивні міжмашинні комунікації, на основі яких будується все різноманіття послуг і можливостей мереж ІМТ2020 (5G)”, – йдеться в документі.

До таких послуг і можливостей належать: значно висока швидкість передачі даних, об’ємне відео та відео надвисокої чіткості, промислова автоматизація, зв’язок при надзвичайних ситуаціях тощо.

Як НАШ повідомляв раніше, в Україні запускають пілотний проект по впровадженню безконтактної оплати проїзду в електричках.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *