Ужгородка

Новини Закарпаття

Кабмін вирішив створити національного оператора зрошувальних систем

Рішення про створення окремого суб’єкта господарювання прийняте в рамках затвердження плану заходів з реалізації стратегії зрошення до 2030 року

Кабінет міністрів на засіданні 21 жовтня затвердив план заходів з реалізації стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року. Про це повідомляє пресслужба міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Основними елементами впровадження плану є прийняття законодавчих змін, якими буде передбачено:

  • створення національного оператора зрошувальних систем, як суб’єкта господарювання, для ефективного управління інфраструктурою та залучення кредитних та інших коштів;
  • організацію об’єднань водокористувачів, яким можна буде передати управління гідротехнічною інфраструктурою;
  • модернізацію наявних систем та будівництво нових;
  • ренатуралізацію земель, які наразі через зміни клімату потребують відновлення і, можливо, будуть повернуті до певного екологічно доброго потенціалу.

Як зазначив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський, це «амбітна задача, яка дозволить виправити радянські помилки і здійснити ревіталізацію тих земель, що вже давно не потребують осушення. Це відкриває дорогу інвестиціям у сферу меліорації».

До речі, серед комплексу рішень, спрямованих на розв’язання проблем Херсонської області, який було також затверджено на вчорашньому засіданні уряду, окремим питанням був розвиток зрошення у регіоні.

«Починаємо з аудиту та інвентаризації всієї системи зрошення й робимо це вже цього року. Щоб на наступний сезон ми не розводили руками, як це завжди було до цього», – наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Туреччина обнулила ставки ввізного мита на пшеницю, ячмінь і кукурудзу до кінця 2020 року.

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору