У Львівській лікарні складні операції робитиме робот-хірург “Da Vinci”

Львівська лікарня швидкої допомоги отримала сучасний американський апарат, який відтепер проводитиме складні операції – робот-хірург “Da Vinci”.

Про це повідомив директор Львівської клінічної лікарні швидкої допомоги Олег Самчук у Facebook.

“Da Vinci прибув до нас зі США. Це подарунок хорошого друга нашої лікарні Ростислава Кісіля і його компанії Meest. Ми будемо застосовувати Da Vinci у видаленні пухлин нирок, передміхурової залози, злоякісних новоутворень товстої та прямої кишки, а також у гінекології та кардіохірургії. Операції здійснюватимуться із мінімальними травмами й ризиками для життя людей. Їм більше не доведеться їхати на такі втручання закордон”, – написав Самчук.

За його словами, цей робот ювелірно і надточно допоможе видаляти найдрібніші пухлини. У лікаря-хірурга, який сидітиме за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, буде додатково ще чотири “руки”, одна з яких – камера, що транслюватиме зображення у тривимірній проєкції із 20-кратним збільшенням.

Наразі робот проходить сертифікацію в Міністерстві охорони здоров’я України. Цей процес займе близько місяця, і вже у грудні лікарі зможуть почати оперувати перших пацієнтів.

Як НАШ повідомляв раніше, Президент України Володимир Зеленський та голова Офісу президента Андрій Єрмак перебувають на лікуванні у “Феофанії”.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *