“Викликайте поліцію і не агресуйте”: юрист про те, що робити, якщо ви зазнали домашнього насильства

Юрист Катерина Маличенко прокоментувала ситуацію з домашнім насильством в Україні.

У прямому ефірі телеканалу НАШ вона також розповіла, що робити, якщо ви стали жертвою домашнього насильства.

“У нас великий прогрес. Величезна кількість особливо молодих пар хочуть зафіксувати свої взаємини в матеріальному світі для того, щоб жити спокійно. Якщо говорити про домашнє насильство, то це біч сьогоднішнього часу, це епідемія гірше, ніж ковід. Проблема в тому, що в соціумі дуже толерантно ставляться до насильників”, – сказала Маліченко.

Юрист привела в приклад фрази, які зазвичай використовують у суспільстві по відношенню до жінок, які пережили насильство:

“Ти сама винна, він тебе побив не просто так, він забрав у тебе дитину, тому що ти себе некоректно вела”

Також Маліченко назвала алгоритм дій при виявленні фактів домашнього насильства.

“Негайно потрібно викликати поліцію, тому що без виклику у вас не буде підтверджуючого документа, що стосовно вас було вчинено насильство. Ні в якому разі не агресуйте, не поводьтеся подібно насильнику. Потрібно перебувати максимально близько до виходу з приміщення або в людному місці” , – підкреслила юрист і додала, що також можна записати на відео або диктофон факт насильства.

Як раніше повідомляв НАШ, Анастасія Лугова, яка в серпні постраждала в результаті нападу під час поїздки на поїзді “Маріуполь-Київ”, розповіла про свій моральний і фізичний стан.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *