Ужгородка

Новини Закарпаття

Аграрії збираються на Всеукраїнський податковий страйк

Найбільші аграрні асоціації 19 грудня планують зустрітись з керівниками агропідприємств та представниками центральних органів влади щоби вирішити чи виходити разом з аграріями країни на Загальнонаціональний податковий страйк. Якщо такє рішення буде прийнято, то страйк відбудеться в Києві 21 грудня. Про це повідомляє Всеукраїнська аграрна рада.

Підставою для страйку є припинення відшкодування ПДВ при експорті олійних культур, а також припинення бюджетного фінансування програми «квазіакумуляції ПДВ».

«Заради збагачення великих олігархічних компаній, що володіють більшістю олійноекстракційних заводів країни, в українських аграріїв забирають 10-16 млрд грн на рік. Саме до цього призведе зниження закупівельних цін на олійні культури, яке неминуче станеться, оскільки аграрії втратять право на бюджетне відшкодування ПДВ при експорті соняшника, сої, ріпаку та будуть змушені включати сплачений ними податковий кредит у витрати. Позаяк при експорті продуктів переробки вказаних культур бюджетне відшкодування ПДВ зберігається», —  йдеться в заяві ВАР.

Також представники аграрних асоціацій заявляють, що 4 млрд. грн. Бюджетних коштів влада  «перекинула» з єдиної програми державної підтримки аграріїв, що працювала без втручання чиновників, на інші бюджетні програми, які на даний момент навіть не розроблено.

У ВАР наголошують, що ініціатори скасування відшкодування ПДВ для експорту олійних виправдовують це рішення тим, що це буцімто забезпечить розвиток вітчизняної переробки.

«Проте, вже сьогодні в Україні сумарні потужності з переробки соняшника складають близько 20 млн. тон на рік, при цьому його виробляється близько 13,5 млн тон в рік, і подальше збільшення посівних площ неможливе через необхідність дотримання вимог сівозміни. Вже зараз багато олійноекстракційних заводів працюють лише 3-4 місяці на рік. Таким чином, будівництво нових потужностей позбавлене сенсу», — переконані представники аграрних асоціацій.

Нагадаємо, що в профільному комітеті Верховної Ради зараз готуються поправки до Податкового кодексу, які б мали скасувати «олійну» поправку. В нардепів залишився останній пленарний тиждень до кінця року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору