Боротьба з Covid-19: Ще одна вакцина показала ефективність 94,5%

Потенційна вакцина від Covid-19 американської фармацевтичної компанії Moderna показала високу ефективність на рівні 94,5%. Даний показник досягнутий в ході третьої фази випробувань.

Про це йдеться в повідомленні на сайті компанії.

Зазначається, що в випробуваннях в США взяли участь більше 30 000 осіб. В ході вакцинації на проміжному етапі коронавірус виявили у 95 осіб. При цьому 90 випадків припали на контрольну групу, якій вводили плацебо.

Серед тих, хто дійсно були вакциновані, заразилися лише п’ять чоловік. І навіть в цьому випадку захворювання у них протікало в легкій формі.

Вже заявлено про плани випустити до кінця року 20 млн доз вакцини для вакцинації в США. У наступному році планують випустити від 500 млн до 1 млрд доз.

“Це поворотний момент в розробці нашої вакцини. Результат проміжного аналізу дав нам перше клінічне підтвердження того, що наша вакцина може запобігати захворюванню Covid-19, в тому числі у важкій формі”, – заявив гендиректор Moderna Стефан Бансель.

У компанії стверджують, що учасники випробувань перенесли вакцинацію без серйозних побічних дій. Але частина випробовуваних скаржилася на короткострокові болю м’язах і суглобах, головний біль, біль і почервоніння шкіри в місці ін’єкції.

Як раніше повідомляв НАШ, Україна зможе отримати першу партію вакцини від Covid-19 у другому кварталі 2021 року.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *