Україна скасувала візовий режим для ще однієї азіатської країни

Кабінет міністрів України схвалив проект угоди з урядом Республіки Індонезія про взаємне скасування візового режиму. Громадяни Індонезії зможуть приїздити до України без віз на строк до 30 днів.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні 18 листопада.

Наразі у відносинах між Україною та Індонезією у сфері поїздок громадян діє несиметричний візовий режим. Громадяни України можуть подорожувати до Індонезії без віз строком до 30 днів. Водночас громадянам Республіки Індонезія для в’їзду в Україну необхідно оформлювати відповідну візу.

Положеннями угоди передбачається можливість здійснення громадянами держав сторін безвізових подорожей:

  • строком до 30 днів протягом кожного візиту громадян України в Індонезію;
  • строком до 30 днів протягом 60 днів для поїздок громадян Республіки Індонезія в Україну.

За даними МЗС України, у 2019 році громадянам Республіки Індонезія оформлено 842 візи типу С, стягнуто 83 575 доларів консульського збору. Таким чином, орієнтовні щорічні втрати державного бюджету складатимуть близько 83,5 тис. доларів.

У пояснювальній записці наголосили, що встановлення між Україною та Індонезією безвізового режиму надасть потужного імпульсу розвиткові партнерських взаємин двох держав, сприятиме активізації економічної співпраці та двостороннього співробітництва, залученню іноземних інвестицій та збільшенню кількості подорожуючих в Україну громадян Республіки Індонезія, що, у підсумку, призведе до перевищення непрямих доходів до державного бюджету над фактичними втратами.

Як НАШ повідомляв раніше, Президент Володимир Зеленський запевнив, що безвізовому режиму України з Європейським Союзом нічого не загрожує.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *