ВАКС закрив майже 10 кримінальних справ через рішення КСУ щодо е-декларацій

Вищий антикорупційний суд закрив дев’ять справ щодо декларування недостовірної інформації зважаючи на рішення КСУ щодо неконституційності відповідної статті Кримінального кодексу.

Про це повідомляє прес-служба ВАКС у Facebook.

“На даний час Антикорсуд закрив 9 кримінальних проваджень за вказаною статтею, які перебували на розгляді в колегіях суддів”, – йдеться в повідомленні.

На момент ухвалення Конституційного суду вказаного рішення у ВАКС перебувало 17 кримінальних проваджень за ст. 366-1 ККУ.

Нагадаємо:

  • 27 жовтня КСУ ухвалив рішення про скасування відповідальності за брехню деклараціях. Доступ до реєстру е-декларацій був закритими.
  • 29 жовтня президент України Володимир Зеленський екстренно скликав засідання РНБО. Він доручив терміново зареєструвати законопроект, який відновлював би добропорядність Конституційного Суду.
  • 2 жовтня, голова Верховної Ради Дмитро Разумков зареєстрував у парламенті законопроєкт про відновлення електронного декларування.
    3 листопада антикорупційний комітет Ради підтримав законопроєкт Разумкова.
  • 17 листопада ВАКС скасував свій перший в історії обвинувальний вирок. Суд скасував вирок щодо судді Апеляційного суду Дніпропетровської області у відставці Надії Посунся, яка обвинувачувалася в умисному неподанні е-декларацій.

Як повідомляв НАШ раніше, Кличко ексклюзивно розповів про свій відпочинок у Єгипті.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *