Мін’юст: Судитися за неносіння маски набагато дорожче, ніж сплатити штраф

Закон, яким було встановлено обов’язковість носіння засобів індивідуального захисту в громадських місцях і штраф у понад 17 тисяч гривень масово порушувався, тому влада зменшила штраф.

Про це заявив міністр юстиції України Денис Малюська, передає прес-служба Мін’юсту.

“По-перше, рішення про накладення таких штрафів мав приймати суд. Однак через завантаженість суддів, вони просто не встигали розглядати відповідні протоколи. Іноді ж правоохоронці припускалися помилок при складенні самого протоколу. По-друге, штрафувати перехожого, який зайшов до магазину без маски, на суму від 17 тисяч гривень було психологічно непросто. Найчастіше у людини довелося б забирати останні гроші. А у багатьох їх і зовсім не було”, – зазначив він.

Міністр нагадав, що Рада прийняла новий закон, який зобов’язує носити маски в громадських приміщеннях. Тепер порушникам загрожує штраф від 170 до 255 гривень. Його можуть оформлювати на місці.

Таким чином, на думку Малюськи, не буде ні юридичного бар’єру, ні психологічного – штрафи набагато менше і процедурно їх легше оформити.

“Люди, яким випишуть штраф, зможуть його оскаржити у суді. Однак чи матиме це сенс, якщо судитись вийде дорожче, аніж сплатити штраф”, – додав голова Мін’юсту.

Як повідомляв НАШ раніше, у ВООЗ заявили, що країни Європи можуть уникнути повного локдауну за умови, що більшість жителів будуть носити маски.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *