QR-код, електронний рецепт та чатбот: Мінцифри разом з МОЗ посилюють боротьбу з COVID-19

Міністерство цифрової трансформації разом з Міністерством охорон здоров’я готують нові цифрові інструменти у боротьбі з коронавірусом в Україні.

Про це повідомив голова Мінцифри Михайло Федоров у Facebook. 

Зазначається, що у кожній опорній лікарні з’явиться відповідальна людина за актуальну інформацію: скільки пацієнтів перебувають у лікарні, скільки госпіталізовано, виписано, скільки вільних місць. Інформація буде постійно оновлюватися в єдиній системі. 

Також з’явиться чатбот, за допомогою якого кожен зможе знайти місця у лікарнях. Зокрема, інформація відображатиметься для диспетчерів “швидких” та сімейних лікарів. Завдяки інструменту диспетчери швидких будуть розуміти, куди можна направляти пацієнта на госпіталізацію. 

Водночас відбудеться оновлення застосунку “Вдома” для контролю самоізоляції. Люди зможуть вказувати симптоми, які будуть оброблятися ЦГЗ. Це розвантажить сімейних лікарів. 

Окрім того, в країні з’являться електронні направлення на ПЛР-тестування. Інструмент вже працює у поліклініках, незабаром буде для швидких і стаціонару, що дозволить контролювати результати тестування та терміни дії тесту. 

Також міністр розповів про електронний рецепт на антибіотики, який зменшить хаотичне вживання антибіотиків самостійно, та стратегію впровадження QR-системи для моніторингу ситуації в публічних місцях.

“Якщо людина захворіла, то всім, хто був у цьому закладі разом із нею, будуть приходити відповідні сповіщення. Ви наводите на QR-код, вам відкриється сторінка, вводите номер телефону та час, скільки плануєте перебувати у цьому місці”, – підкреслив Федоров. 

Як НАШ повідомляв раніше, Кабінет міністрів планує ввести повний локдаун на кілька тижнів.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *