Богомолець: Найбільш небезпечні не хворі на коронавірус, а носії без симптомів або з помилковим тестом

Заслужений лікар України, народний депутат України VIII скликання Ольга Богомолець прокоментувала ситуацію з коронавірусом в Україні. 

У прямому ефірі телеканалу НАШ вона розповіла, чому в Україні не потрібно будувати додаткові лікарні та чи допоможе повний локдаун стримати пандемію.

“Ми знаємо, що 80% тих людей, які інфікувалися, перехворіють вдома. 20% будуть потребувати перебування в лікарні. З цих 20% ще 5% будуть потребувати реанімації. Найбільш небезпечні не хворі на коронавірус, а ті носії, які є безсимптомними, або ті, які зробили тест і він виявився хибно негативним”, – сказала Богомолець.

Також вона прокоментувала інформацію про те, що в країні не вистачає місць у лікарнях:

“Нам зараз категорично не потрібно будувати лікарні. На сьогодні у нас вистачає ліжкового фонду. У нас не задіяний у повному обсязі ліжковий фонд МВС, СБУ, прикордонників та Міноборони”

За словами Богомолець, локдаун в Україні не вплине на ситуацію, а лише допоможе виграти час.

“Локдаун – це тимчасовий механізм для того, щоб виграти час. Він особливо ні на що не впливає. Локдаун дозволить перервати ланцюг заражень. У коронавірусу є одна особливість – від нього заражається велика кількість людей. Смертність у порівнянні з іншими інфекціями у нього не дуже висока. Потрібно було зробити карантин вихідного дня у вересні. Це дозволило б нам знову виграти час. Зараз карантин вихідного дня ні на що не вплине. Єдине, що може зараз нам дати час – це повний локдаун на два-три тижні”, – зазначила Богомолець.

Як раніше повідомляв НАШ, в Україні вперше зафіксовано більше 16 000 випадків коронавірусу за добу. 

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *