Ставнійчук про імпічмент Зеленського: Це майже неможливо за Конституцією

Заслужений юрист України Марина Ставнійчук розповіла в ефірі НАШого телеканалу, чи можливий імпічмент Президента України Володимира Зеленського.

“У тих демократичних країнах, де за розподілом влад існує інститут Президента, як правило, є стаття, пов’язана з можливістю відкликання Президента з його посади. Насамперед з політичних мотивів. У теорії конституційного права інститут імпічменту Президента так і розглядається”, – наголосила вона. 

За її словами, Конституція України не єдина, в тому числі й на пост радянському просторі, яка має подібну статтю в основному законі. 

“111 стаття дійсно регулює процедуру імпічменту, який застосовується у тому разі, чи є підозра, коли Президент України вчинив держзраду або злочин. У цій статті розписано надзвичайно складна процедура, яку тривалий час не можна було здійснити.  Коли Володимир Зеленський свавільно говорить, що він ухвалив Закон про особливу процедуру усунення Президента України з поста з порядку імпічменту, то він мав би зважати на те, що цю процедуру ухвалював парламент. Так, за його участі, так, за монобільшості. Але попри те, що ми маємо складну, майже нездійсненну процедуру імпічменту в Конституції України, Закон, який був ухвалений восени 2019 року монобільшістю у турборежимі, настільки ускладнив додатково цю процедуру, що майже не можливо реалізувати процедуру імпічменту”, – наголосила юрист. 

Як НАШ повідомляв раніше, голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що наразі Україні не в змозі виплачувати заробітну плату лікарям 80-300 тисяч гривень. 

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *