Стала відома причина аварії літака з курсантами під Чугуєвом

Причиною авіакатастрофи Ан-26 під Чугуєвом була сукупність помилок командира при відсутності контролю з боку керівництва управління польотами.

Про це заявив глава відділу головного слідчого управління ДБР Вадим Приймачок на брифінгу в п’ятницю, 18 грудня.

“Ступінь провини і відповідальності кожної військової службової особи, яка мала відношення до організації і здійснення польотів і експлуатації літака Ан-26, буде визначена в ході подальшого розслідування. Держава повинна дати на сьогоднішній день жорстку кримінально-правову оцінку дій осіб, які шляхом своєї недбалості та шляхом свідомого порушення правил польотів допустили настання катастрофи літака, допустили загибель наших курсантів”, – заявив заступник голови Спеціалізованої прокуратури у військовій і оборонній сфері Сергій Личик.

За його словами, порушення були допущені на стадії підготовки польотів, так як були допущені на борт особи, яких там не повинно було бути. Також порушення були на стадії здійснення польоту, коли політ дозволявся з порушенням правил експлуатації літального апарату і правил здійснення польоту. Також на стадії, коли була вже кризова ситуація, керівництвом польотів не було прийнято достатніх заходів для того, щоб уникнути цієї катастрофи.

При цьому Приймачок заявив, що причиною катастрофи стало те, що “не була правильно визначена посадкова конфігурація механізації крила при заході на посадку, були певні помилки в техніці пілотування, неправильно обраний темп”, а під час останнього зльоту була виявлена ​​поломка в лівому двигуні літака .

“Відповідно, в зв’язку з цією поломкою, зліт потрібно було продовжити, оскільки швидкість розгону була злітною, і літак уже пройшов на злітній смузі точку, з якої можна було б здійснити безпечну посадку. Надалі, в зв’язку з неправильним регулюванням потужності двигунів, літак фактично перейшов в режим звалювання і надалі некероване падіння. Надалі вивести з цього стану екіпаж його не міг через дуже низьку висоту”, – пояснив він.

Приймачок підсумував, що в ситуацію повинні були втрутитися керівники управління польотів, які знали, що до польоту допустили льотчика з недостатніми навичками, і забезпечити безпечний політ та посадку літака.

Як раніше повідомляв НАШ, командувачу Повітряних сил ЗСУ оголосили підозру через трагедію під Чугуєвом.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *